
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 180 pF |
| Voltage Rating (DC) | 5.6 V |
| Length | 1.15 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Leakage Current | 1 µA |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 600 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Working Voltage | 5.6 V |
| Operating Supply Voltage | 5.6 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Breakdown Voltage | 6.4 V |
| Element Configuration | Single |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Clamping Voltage | 24 V |
| Varistor Voltage | 6.4 V |
| Clamping Current | 1 A |
| Schedule B | 8533290000 |
| Peak Surge Current | 10 A |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
